Odbiór mieszkania – zrób to po ekspercku!

2013

Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie od dewelopera, chce mieć pewność, że jest ono perfekcyjnie zrealizowane w każdym szczególe. Gwarancję najwyższej jakości będziemy mieć jedynie, gdy właściwie dokonamy jego odbioru. Jak to zrobić?

 

Lokum Deweloper_1

 

Przed progiem własnego M

Choć wizja szybkiego wprowadzenia się do upragnionego lokum jest niezwykle kusząca, nie możemy pozwolić, by entuzjazm przeszkodził nam w obiektywnej ocenie lokalu, do którego mamy otrzymać klucze. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo skrupulatnie. Zauważenie i zgłoszenie uwag w tym momencie umożliwia usunięcie uchybień bez ponoszenia przez nas kosztów.

 

Klucz do… sukcesu

Deweloperzy pewni swojej jakości nie boją się brania pod lupę każdego szczegółu realizowanych przez nich mieszkań. Ci najlepsi nawet do tego zachęcają. – Aby zapewnić naszych klientów o tym, że otrzymują dokładnie takie mieszkanie, o którym marzyli, uruchomiliśmy Program Ekspert – wyjaśnia Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży firmy Lokum Deweloper – Zasady programu są bardzo proste – wystarczy wybrać mieszkanie z naszej oferty, przyjść z wybranym przez siebie ekspertem i sprawdzić jakość lokum, którym jest się zainteresowanym, a my po jego zakupie zrefundujemy koszt takiej konsultacji. W ten sposób zyskuje się podwójnie – można cieszyć się idealnym mieszkaniem, oszczędzając jednocześnie dodatkowe kilkaset złotych. 

 

Lokum Deweloper_2

Fachowe wsparcie

Takie rozwiązanie, wciąż nowatorskie i unikalne na rynku, jest dla nas bardzo korzystne. Większość z nas staje przed wyzwaniem, jakim jest odbiór mieszkania po raz pierwszy, dlatego obawa, że możemy coś przeoczyć, jest uzasadniona. Warto więc sięgać po wsparcie. Częsta praktyka polegająca na korzystaniu z pomocy znajomej osoby, która taki odbiór ma już za sobą, nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nie możemy mieć bowiem pewności, że dostrzeże wszystkie ewentualne uchybienia oraz że będzie dysponować zestawem specjalistycznych przyrządów. Optymalnym rozwiązaniem jest pójście na odbiór techniczny z fachowcem. Dzięki doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on punkt po punkcie całe mieszkanie, dokona obiektywnej oceny nabywanej nieruchomości i umiejętnie będzie argumentował potrzebę wprowadzenia zmian. Odbiór odbędzie się sprawnie, a my będziemy spokojniejsi.

 

Sprawdzona jakość

Ponieważ jakość realizacji musi odpowiadać Polskim Normom budowlanym, najrozsądniej jest skorzystać z pomocy fachowca, co do którego będziemy mieć pewność, że biegle porusza się w obowiązujących przepisach. Najlepiej, by – tak jak w Programie Ekspert przygotowanym przez Lokum Deweloper – był to specjalista, który posiada aktualne uprawnienia potwierdzone wpisem na listę Inżynierów Budownictwa, prowadzoną przez odpowiednią Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Jeżeli chcemy taką osobę wyszukać lub sprawdzić, czy konkretna osoba znajduje się na tej liście, informacji szukajmy na www.piib.org.pl.

Więcej informacji o Programie Ekspert:

www.lokum-deweloper.pl/ekspert/zasady.html

Komentarze są niedostępne.