Kredyt hipoteczny

2010

Czym jest kredyt hipoteczny? Kiedy i po co go bierzemy? Czy jest on nam potrzebny? Co to jest zdolność kredytowa? Postaram się odpowiedzieć teraz na kilka nurtujących pytań.

Zdolność kredytowa jest to podstawowa zdolność krdytobiorcy do spłaty zadłużenia i odsetek w określonym terminie wyznaczonym przez bank. Bank bada przychody i terminowość rozliczeń klienta, na podstawie której daje odpowiedź czy klient może zaciągnąć kredyt.

Kredyt hipoteczny jest usługą bankową dzięki której możemy sfinalizować zakup np. mieszkania czy domu. Umowa z bankiem zawierana jest na długi okres czasu. Przeważnie od 20 do 40 lat, w czasie której klient co miesiąc spłaca raty ustalone przez bank. Do czasu ostatecznej spłaty kredytu nieruchomość na którą została zaciągnięta pożyczka należy do Banku który udzielił pomocy finansowej. Dopiero po spłacie nieruchomość należy do kredytobiorcy.

Niestety nie każdego jest stać na to aby od razu zapłacić za wymarzone lokum i dlatego większość ludzi na świecie zaciąga się na hipotekę. Jest to swojego rodzaju ułatwienie, ale niestety jak można policzyć zapłacimy w sumie więcej niż w przypadku gdybyśmy odrazu wpłacili całą sumę bez zapożyczania się.

Każdy Bank ma swoje własne zasady i stopy procentowe, które obowiązują przy zaciąganiu i spłacie hipoteki. Dzięki wielu narzędziom online takim jak np kalkulator kredytowy możemy porównać i wybrać jak najlepszą ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. Więc do dzieła przyszli kredytobiorcy szukajmy jak najlepsze rozwiązanie które zapewni nam własny dach nad głową.

Dodaj komentarz!

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz do wpisu.