Świetny sezon InPost Javelin Team!

2012

Nowe rekordy i doskonałe wyniki zawodników InPost w międzynarodowych zmaganiach

 

Młodzi oszczepnicy z zespołu InPost Javelin Team – wspieranego przez firmę InPost – mogą zaliczyć mijający sezon do szczególnie udanych. Aktywny udział w 17 międzynarodowych, lekkoatletycznych imprezach sportowych, nowe rekordy życiowe i 23 wywalczone medale – to najważniejsze, tegoroczne osiągnięcia młodych zawodników z drużyny InPost Javelin Team.

Łukasz Grzeszczuk, Marcin Krukowski, Marcin Plener, Żaneta Lenczewska oraz trener zespołu Michał Krukowski udowodnili, że wytrwałość i ciężka praca pozwalają sięgać po najwyższe sportowe emocje. Kilkanaście tysięcy przejechanych kilometrów między kolejnymi meetingami, hektolitry potu na treningach, kontuzje i walka z własnymi słabościami przyniosły oczekiwane rezultaty!

Zawodnicy zespołu InPost Javelin Team z powodzeniem rywalizowali z reprezentantami Polski na olimpiadę w Londynie – m.in. z Bartoszem Osewskim i Pawłem Rakoczym – wielokrotnie odbierając im pozycję liderów.

Bardzo cieszy nas fakt, że zawodnicy InPost Javelin Team – podobnie, jak cała Grupa Integer.pl – odnoszą kolejne krajowe i międzynarodowe sukcesy. Determinacja, ciężka praca i ogromny duch walki, z jakim nasza załoga podchodzi do rywalizacji, godne są podziwu. Jesteśmy niesłychanie dumni z zawodników, którzy na naszych oczach osiągają sportową dojrzałość i zdobywają kolejne życiowe rekordy, dające nadzieję na olimpijskie medale w przyszłości. Raz jeszcze w imieniu własnym i całego zespołu InPost gratuluję rewelacyjnych wyników, życząc jednocześnie wytrwałości i niesłabnącego zapału do mistrzowskiej rywalizacji w kolejnych sezonach” – podsumowuje sportowe zmagania Rafał Brzoska, prezes InPost.

Wysoką formę młodzi oszczepnicy potwierdzili m.in. na European Challenge, najważniejszych zawodach, które odbyły się w Nancy we Francji. Marcin Krukowski – dobrze zapowiadający się oszczepnik z grupy seniorów – zajął tam 2. miejsce. Natomiast podczas lekkoatletycznych zmagań w Bottrop w Niemczech okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając najlepsze miejsce na podium. O zwycięstwo walczył m.in. z Marcinem Plenerem – drużynowym kolegą z InPost Javelin Team – który uplasował się na wysokiej, 3. pozycji.

Z kolei, 26 czerwca 2012 roku Łukasz Grzeszczuk zajął pierwsze miejsce pokonując polską reprezentację olimpijską – w Mistrzostwach Polski Seniorów. A już 1 września w Radomiu – podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski – zawodnicy InPost Javelin Team ponownie odnieśli zwycięstwo nad  oszczepnikami typowanymi do olimpiady w Londynie. Zawodnicy z drużyny sponsorowanej przez InPost zdobyli też wszystkie czołowe lokaty na wrześniowych – zamykających sezon – zawodach w Pasłęku, pozostawiając rywali daleko w tyle. Co ważniejsze – Marcin Krukowski uzyskał podczas zawodów mistrzowski wynik, rzucając oszczepem na odległość: 82,58 m. Finalnie, młodzi sportowcy z InPost Javelin Team zakończyli sezon z wyniki na olimpijskim poziomie.

InPost objął patronat nad zespołem InPost Javelin Team w 2011 roku, wspierając młodych, ambitnych sportowców w dążeniu do osiągania międzynarodowych sukcesów sportowych.

Komentarze są niedostępne.