Superpuchar w Fortunie: Legia zdecydowanym faworytem!

2012

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 16.30 na murawie stadionu Pepsi Arena przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego w meczu o Superpuchar. W rozgrywce inaugurującej sezon piłkarski 2012/2013 naprzeciw siebie staną Mistrz Polski 2011/2012 Śląsk Wrocław oraz zwycięzca Pucharu Polski 2012 – Legia Warszawa. Zdecydowana większość graczy Fortuny obstawia wygraną stołecznej drużyny.

Tradycyjnie od 2006 roku mecz o Superpuchar (początkowo Superpuchar Ekstraklasy) uznawany jest za otwarcie nowego sezonu piłkarskiego. Spotkanie Superpucharu jest jednocześnie pojedynkiem dwóch najlepszych polskich drużyn minionych rozgrywek – Mistrza Polski oraz zdobywcy Pucharu Polski. Na tydzień przed rozpoczęciem piłkarskiej rundy jesiennej fani mogą przyjrzeć się dyspozycji faworytów zaplanowanych spotkań ligowych.

Rywalizacja o tegoroczny Superpuchar początkowo miała odbyć się jako dwumecz na Stadionie Narodowym w Warszawie i Stadionie we Wrocławiu, jednak ostatecznie piłkarze zagrają tylko jedno spotkanie na Łazienkowskiej. Czy przy pomocnym dopingu warszawskich kibiców trener Jan Urban poprowadzi legionistów do zwycięstwa? Takiego zdania jest większość graczy obstawiających wynik meczu w kolekturach Fortuny. Niemal 93% z nich typuje wygraną Legii, jedynie 3,06% jest za Śląskiem, a reszta obstawia remis. Kurs na zwycięstwo drużyny z Warszawy wynosi 1,85 w porównaniu do 3,8 na sukces Wrocławian.

„Mimo iż mamy środek wakacji i wielu kibiców wyjechało na wczasy, mecz o Superpuchar cieszy się dużą popularnością graczy Fortuny. Do tej pory przyjęliśmy około 1300 zakładów na wynik spotkania i liczymy, że liczba ta przed samym meczem może się podwoić. Śląsk debiutuje w Superpucharze, natomiast Legia wystąpi w nim po raz trzeci. W 2008 roku udało jej się sięgnąć po trofeum po wygranym meczu z Wisłą. Czy teraz będzie podobnie? Zadowalający legionistów wynik obstawia ponad 90% graczy. Za Legią będą też serca wiernych kibiców z Łazienkowskiej oraz lepsza postawa w ostatnich meczach kwalifikacyjnych do Ligi Europy. Myślę jednak, że będzie to zacięta rywalizacja, gdyż mamy do czynienia z najlepszymi drużynami w Polsce, które z pewnością nie odpuszczą rywalowi do ostatniej minuty” mówi Jan Štefanek, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie.

Komentarze są niedostępne.