Selena w finale Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

2012

Grupa Selena – globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą w Polsce – znalazła się w finale konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Selena była jedną z trzech najlepiej ocenionych przez Kapitułę Konkursową przedsiębiorstw w kategorii „Obecność na rynku globalnym”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 maja 2012 roku podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Nagrody przyznano w kategoriach: Innowacyjność, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Obecność na Rynku Globalnym oraz Zielona gospodarka. Zwycięzców wyłoniono z 12 firm nominowanych przez Kapitułę do finału.

„Nagroda przyznawana przez Prezydenta RP – nazywana też „Polskim Gospodarczym Noblem” – jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień gospodarczych w Polsce. To dla nas niezmiernie ważne, że doceniono wysiłek włożony w budowę Grupy. Jest to dowód, że realizowana przez Selenę strategia globalnego rozwoju, skoncentrowana na osiągnięciu silnej pozycji zarówno w Polsce, jak i na świecie światowych rynkach chemii budowlanej, przynosi pozytywne efekty. Nominacja do finału konkursu potwierdza jakość modelu biznesowego Seleny i motywuje do dalszej, konsekwentnej realizacji planów rozwoju firmy i promowania polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej” – powiedział Andrzej Ulfig, prezes zarządu polskiej Seleny, w imieniu zarządu Grupy.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorstwom i instytucjom, które mają znaczący wkład w rozwój gospodarczy kraju i przyczyniają się do budowy pozytywnego obrazu polskiego biznesu. Nagroda została ustanowiona w 1998 roku przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i była przyznawana do roku 2005. W 2011 roku Prezydent Bronisław Komorowski powrócił do przyznawania nagrody. Kandydaci zgłaszani są przez samorządy województw, najpoważniejsze organizacje gospodarcze i organizatorów najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Polsce. Wyboru nominowanych dokonuje Kapituła, a laureatów wskazuje Prezydent RP.

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Otrzymała m.in. tytuły: Diamentu Forbesa, Perły Polskiej Gospodarki, Budowlana Firma Roku 2011 w konkursie organizowanym przez redakcję Miesięcznika Builder oraz Solidny Pracodawca Roku. Dodatkowo marka TYTAN Professional, jako jedyna w kategorii „Chemii Budowlana” w Polsce, otrzymała prestiżową statuetkę Premium Brand w rankingu zorganizowanym przez Instytut Millward Brown SMG/KRC zdobyła tytuł Marki Wysokiej Reputacji.

Informacje dodatkowe:

Grupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to TYTAN, ARTELIT oraz hiszpańska QUILOSA. Selena jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.

W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 18 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, USA, Turcji oraz w Hiszpanii.

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Otrzymała m.in. tytuły: Diamentu Forbesa oraz Perły Polskiej Gospodarki. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów firmy, o czym mogą świadczyć liczne nagrody, jakimi spółka jest honorowana.

Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Komentarze są niedostępne.