Oficjalne otwarcie AIP Business Link Wrocław

2013

W piątek 1 marca Dolny Śląsk oficjalnie zyska nowy akcelerator rozwoju biznesu. Podczas spotkania Business Mixer uroczyście otworzymy AIP Business Link Wrocław.

 

AIP Business Link wybrał na swoją siedzibę budynek Heritage Gates przy ul. Rzeźniczej 28 we Wrocławiu. Docelowo wrocławski oddział firmy ma w planach wsparcie rozwoju 200 innowacyjnych startupów. Marcowa konferencja regionalna stanowi oficjalną inaugurację działalności AIP Business Link Wrocław, czyli jednej z 5 lokalizacji innowacyjnego akceleratora rozwoju biznesu. AIP Business Link Wrocław będzie 5 oficjalnie otwartą lokalizacją sieci, po otwartym pod koniec 2011 AIP Business Link Warszawa, wiosną 2012 AIP Business Link Kraków, zainaugurowanym we wrześniu 2012 AIP Business Link Trójmiasto oraz w grudniu 2012 AIP Business Link Poznań.

 

Jak zaznacza Łukasz Lergetporer, Manager AIP Business Link Wrocław, ideą centrum jest akceleracja rozwoju firm wyróżniających się innowacyjnym modelem biznesowymNasz cel to zapewnienie tym firmom nie tylko kreatywnej przestrzeni coworkingowej, czy wyposażenie je w narzędzia konieczne do biznesowego działania. To przede wszystkim stworzenie płaszczyzny do wymiany wiedzy i doświadczeń, zebranie najlepszych i najbardziej innowacyjnych statupów z Dolnego Śląska w jednym miejscu, które w Business Linku będą się uzupełniać i pracować na swój globalny sukces. Takich miejsc brakowało we Wrocławiu. Wierzę, że BL stanie się prawdziwą kuźnią biznesowych talentów  – mówi Lergetporer. Jednym z podstawowych obszarów działalności AIP Business Link jest zapewnienie startupom możliwości networkingowych, a jednym ze sposobów na to jest cykliczne spotkanie Business Mixer.

 

Konferencję uroczyście otworzy Prezes Polski Przedsiębiorczej, Dariusz Żuk. Gościem specjalnym, Guru Biznesu będzie Tomasz Hanczarek, Współzałożyciel i prezes zarządu Work Service. Firma, którą zarządza, jest liderem na polskim rynku Human Resources. Gość specjalny opowie o swoich doświadczeniach biznesowych, odpowie również na pytania zgromadzonych gości. Następnie ekspert przeanalizuje prezentacje trzech firm z ekosystemu AIP Business Link, które rywalizować będą o nominację do tytułu Startupu Roku 2013. Spośród nich wyłoni najlepszą, która w przyszłości będzie miała szansę zmierzyć się z innymi startupami ze społeczności Polski Przedsiębiorczej i zawalczyć o tytuł Startupu Roku 2013 podczas wydarzenia Grow Up Start Up.

 

 

Konferencja regionalna otwarcia AIP Business Link Wrocław – „Business Mixer” jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Komentarze są niedostępne.