Nowy sezon Pucharu Świata w skokach oczami Adam Małysza i graczy Fortuny!

2012

Już w najbliższy piątek, konkursem w Lillehammer, rozpocznie się nowy sezon 2012/2013 w skokach narciarskich. Zmiana miejsca rozpoczęcia zawodów to nie jedyna nowość w tym sezonie. W programie znajdą się także mieszane konkursy drużynowe, Puchar Świata w Rosji i zawody w Wiśle. Wisienką na torcie dla polskich fanów będzie nowy komentator – Adam Małysz.

Po raz pierwszy od 10 lat sezon skoków narciarskich nie rozpocznie się w fińskim Kuusamo, ale w słynnym norweskim Lillehammer. Tam też odbędzie się pierwszy w historii Pucharu Świata konkurs drużyn mieszanych. Przystąpią do niego zespoły składające się z dwóch mężczyzn oraz dwóch kobiet. Kolejną nowością jest rozegranie części zawodów w Rosji. Dla Polaków szczególnie ważne będą rozgrywki na terenie naszego kraju. W tym roku odbędą się one zarówno w Zakopanem, jak i w Wiśle. Polscy fani skoków narciarskich z niecierpliwością oczekują także występu nowego komentatora jednej z dużych stacji sportowych. Będzie nim nie kto inny, jak „Polski Orzeł” – Adam Małysz.

Mimo, że polscy fani skoków nieustająco kibicują Kamilowi Stochowi oraz pozostałym reprezentantom naszego kraju, to jednak faworytem Pucharu Świata jest Gregor Shlierenzauer, na którego stawia aż 68% graczy Fortuny. W kolekturach można także typować pojedynki poszczególnych zawodników, czyli obstawić kto będzie lepszy w konkursie. Najbardziej wyrównane typy są na rywalizację Andersa Bardala (57%) oraz Andreasa Koflera (43%). Poniżej przedstawiamy typy graczy obstawiających w kolekturach Fortuny oraz za pośrednictwem serwisu internetowego zwycięzcę Pucharu Świata.

Adam Warlewski, główny bukmacher Fortuny

Zwycięzca Pucharu Świata: Szanse:
Gregor Schlierenzauer

68%

Thomas Morgenstern

17%

Kamil Stoch

9%

Andreas Kofler

6%

Komentarze są niedostępne.