Nowe logo na dwudziestolecie Seleny

2012

Grupa Selena – globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą w Polsce – chce wzmocnić swój wizerunek jako firmy globalnej. W tym celu Grupa wprowadza nowe logo Selena wraz z hasłem „Global experience”, które podkreśla obecność marki na ponad 70 rynkach na całym świecie. Nowa komunikacja wizualna ma ugruntować tożsamość marki Selena i budować jej znajomość na rynku.

 

Grupa Selena liczy 30 spółek, działa na 70 rynkach, ma zakłady produkcyjne na 4 kontynentach, a w 2011 roku osiągnęła obroty w wysokości 1 miliarda złotych. Jak na firmę obecną na rynku od 20 lat, historia Seleny robi wrażenie. Zmiana komunikacji korporacyjnej ma na celu zwiększenie świadomości marki Selena, tak aby była równie dobrze rozpoznawalna, jak jej marki handlowe: Tytan Professional czy Artelit. Dzięki nowemu logo podkreślony został międzynarodowy profil Grupy, która blisko 70% sprzedaży generuje za granicą.

Zmiana logo jest związana z zakończeniem projektu określającego tożsamość i osobowość marki korporacyjnej Selena. Nowe logo ma za zadanie wizualnie odzwierciedlać tę tożsamość i budować wizerunek Seleny jako firmy otwartej, dynamicznej i odważnej. Hasło „Global experience” komunikuje, że Selena jest globalną korporacją, której atutem są doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach. To dzięki nim Grupa Selena dynamicznie się rozwija i kreuje innowacyjne rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników. Nowe logo Seleny charakteryzuje nowoczesna czcionka oraz znak graficzny w formie metalicznej kuli, która symbolizuje globalność.

Nowe logo Seleny nawiązuje do poprzedniego znaku graficznego, ponieważ jesteśmy dumni z wieloletniej tradycji firmy i naszych podstawowych, niezmiennych wartości. W konkursie wygrała propozycja naszego zespołu projektantów. Nowe logo Seleny podkreśla międzynarodowe doświadczenie, z którego chcemy czerpać i tworzyć wartość dla naszych klientów na całym świecie. Koresponduje ono także z obietnicą marki Selena, jaką jest rozwój gwarantowany przez doświadczenie zbierane na rynkach świata. Obchodzony w tym roku jubileusz 20-lecia Seleny to znakomity moment na zmianę wizerunku firmy i wdrożenie nowego logo, które – zachowując tradycje Seleny – wskazuje nowe kierunki rozwoju na przyszłość” – powiedział Jarosław Michniuk, prezes zarządu Seleny FM SA.

 

Selena postanowiła też odświeżyć wizerunek swojej flagowej marki Tytan Professional. Celem wprowadzonych zmian jest unowocześnienie i poprawa czytelności logotypu, a tym samym lepsza widoczność marki na półkach sklepowych, co przełoży się na mocniejszy wizerunek i większą rozpoznawalność Tytana na rynku.

Tagi: ,

Komentarze są niedostępne.