Nasze propozycje na wakacje: Interesujące wycieczki po lotnisku w Dreźnie

2012

Ile metrów ma wieża? Jaka destynacja oddalona jest najbardziej od Drezna? Ile samolotów dziennie startuje i ląduje na lotnisku w Dreźnie? Podczas interesujących wycieczek po lotnisku w Dreźnie dzieci otrzymają odpowiedzi na te wszystkie pytania. W czasie wakacji od 23 lipca do 31 sierpnia od poniedziałku do piątku organizowane są maksi-wycieczki (o godz. 9.00, dzieci do lat 14, 6 euro, dorośli 9 euro) oraz krótkie wycieczki (o godz. 11.00, dzieci z legitymacją wakacyjną 2 euro, bez legitymacji wakacyjnej 4 euro, dorośli 6 euro). Wymagana jest rezerwacja pod telefonem 0351/881-3300 (weekendy: -3360).

Miejscem spotkania uczestników krótkich wycieczek (60 minut) i maksi-wycieczek (90 minut) jest stanowisko informacji lotniskowej na poziomie przylotów w terminalu. Po spacerze po nowoczesnym budynku lotniska i przejściu kontroli bezpieczeństwa goście obserwować będą z autobusu lotniskowego odprawę samolotów. Można przy tym fotografować i filmować starty i lądowania. Uczestnicy maksi wycieczek obejrzą również nowoczesne pojazdy lotniskowej straży pożarnej. Między innymi można tam podziwiać pojazd „Panther“.

Krótki portret spółki Flughafen Dresden GmbH
Spółka Flughafen Dresden GmbH jest firmą-córką Holdingu Mitteldeutsche Airport (Środkowoniemieckie Porty Lotnicze). W roku 2011 zarejestrowanych zostało 1.921.633 pasażerów i 35.087 ruchy lotnicze. Port Lotniczy Dresden International ze względu na swe położenie ma istotne znaczenie dla regionów Saksonii, Południowej Brandenburgii, Północnych Czech w Republice Czech i Dolnego Śląska w Polsce. Rozkład lotów w internecie: www.lotnisko-drezno.pl.

Komentarze są niedostępne.