Listonosze InPost z przekazami Western Union

2012

InPost Finanse – niezależny operator finansowy z Grupy Integer.pl – umacnia pozycję w segmencie świadczeń gotówkowych. Spółka podpisała kontrakt z Western Union, światowym liderem na rynku przelewów międzynarodowych, działającym w Polsce od ponad 20 lat. Dzięki umowie, przekazy pieniężne Western Union będą bezpłatnie dostarczane bezpośrednio do klienta. To pierwsza tego typu rozwiązanie na polskim rynku usług finansowych.

 

Nowa forma doręczenia transferów pieniężnych Western Union przez listonoszy InPost dostępna będzie początkowo w 40 największych Polskich miastach. W kolejnych latach obszar ten będzie systematycznie poszerzany, co ułatwi dostęp do przekazów pieniężnych również mieszkańcom mniejszych miejscowości.

 „Aktywizujemy nie tylko działania w sektorze pocztowym. Z sukcesem od wielu lat zagospodarowujemy również nisze na rynku usług finansowych. Synergie wynikające z działalności spółek InPost oraz InPost Finanse – bazujące na rozbudowanej sieci Punktów Obsługi Klienta, wielomilionowej bazie klientów oraz zapleczu technologiczno-logistycznym – decydują jednocześnie o naszych przewagach rynkowych. Jesteśmy pierwszym Agentem Western Union w Polsce oferującym opcję doręczania przekazów gotówkowych bezpośrednio do rąk adresatów”zapowiada Rafał Brzoska, prezes InPost Finanse.

Western Union stale wzbogaca swoją ofertę, dając konsumentom większy wybór i wygodę. Łączymy tradycyjne zalety naszej firmy – znaną na całym świecie markę oraz niezwykle silną pozycję rynkową w ponad 200 krajach i terytoriach – z nowymi możliwościami w zakresie oferowanych usług. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom współczesnych konsumentów, którzy pragną mieć dostęp do szerszego wachlarza opcji w ramach zróżnicowanych kanałów dystrybucji oraz technologii. Naszym celem jest wprowadzenie nowych rozwiązań, umożliwiających korzystanie z usług oferowanych przez Western Union. Dzięki współpracy z InPost konsumenci na terenie całej Polski otrzymają dostęp do nowych usług pozwalających na wysyłanie i odbiór pieniędzy bez konieczności wychodzenia z domu” – mówi Konrad Olszaniecki z Western Union.

Jak dodaje Mariusz Dubowski, dyrektor ds. usług finansowych w firmie InPost Finanse – “Dzięki  współpracy InPost Finanse z Western Union – przekazy pieniężne będą docierać bezpośrednio do tych konsumentów, którym trudno byłoby dotrzeć do placówki Agencji Western Union”.

Umowa InPost Finanse z Western Union, globalnym liderem w branży transferów pieniężnych jest elementem strategii Grupy Integer.pl, zmierzającej do rozbudowy pakietu usług finansowych, dostępnych w Punktach Obsługi Klienta. Współpraca z Western Union zakłada nadawanie i odbieranie przekazów pieniężnych początkowo w 100 stacjonarnych POKach InPost. Z kolei już w najbliższych miesiącach 2012 roku spółka zaoferuje kompleksowy wachlarz usług wpłat i wypłat gotówkowych Western Union.

Komentarze są niedostępne.