Już tylko 50 dni dzieli Polaków od wolnego rynku pocztowego

2012

Odliczanie z InPost czas zacząć!

Wielkimi krokami zbliża się liberalizacja rynku pocztowego. Od 1 stycznia 2013 roku wszyscy operatorzy pocztowi będą mogli realizować przesyłki do 50g bez dotychczasowych barier cenowych! Wejdź na stronę Wolnyrynekpocztowy.pl i rozpocznij wielkie odliczanie razem z InPost!

Rok 2013 będzie bez wątpienia rokiem przełomowym dla branży pocztowej. Pełne uwolnienie rynku – zgodnie z przepisami prawa wspólnotowego – to przede wszystkim pozytywny sygnał dla klientów, zapowiadający zwiększenie konkurencyjności, uatrakcyjnienie oferty i obniżenie cen.

Przekonaj się, co jeszcze będzie czekać na Ciebie po uwolnieniu rynku pocztowego. Odwiedź stronę Wolnyrynekpocztowy.pl i wspólnie z InPost przygotuj się do liberalizacji!

Dla klientów nadających przesyłki masowe, obniżenie cen będzie odczuwalne natychmiast po uwolnieniu rynku pocztowego. Wynikać to będzie z dwóch czynników: skrócenia procesu przygotowywania korespondencji oraz zlikwidowania konieczności oddzielnego pakowania i sortowania listów o wadze poniżej 50g. Masowa produkcja korespondencji to skomplikowany proces, w ramach którego wykonywanych jest wiele czynności, a szybszy czas produkcji korespondencji oznacza skrócenie terminów spływu należności, zamówień czy ofert.

Deregulacja rynku usług pocztowych dla Klientów oznacza przede wszystkim:

  • znacznie bardziej atrakcyjne ceny na przesyłki lżejsze niż 50 gramów
  • skrócenie czasu produkcji korespondencji
  • prostszy proces zamówień

Jednak nadawcy masowi już dziś mogą liczyć na atrakcyjną ofertę cenową, przygotowaną przez firmę InPost. Rozpoczęcie współpracy – jeszcze przed uwolnieniem rynku – umożliwi szybsze wypracowanie najlepszych standardów kooperacji, przekładających się na wzrost jej efektywności w przyszłości. Ponadto, nadawcy będą mieli zagwarantowane oszczędności już od nadania pierwszej przesyłki. Na stronie Wolnyrynekpocztowy.pl można dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego warto rozpocząć współpracę z InPost już teraz.

„Do liberalizacji rynku pocztowego pozostało już tylko 50 dni. Jako niezależny operator pocztowy z niecierpliwością czekamy na 2013 rok. Obszar zastrzeżony dotychczas dla Poczty Polskiej – czyli przesyłki do 50g – zostanie uwolniony, dzięki czemu nadawcy masowi i indywidualni będą mieli w końcu pełną swobodę co do wyboru operatora pocztowego. Chcemy także, by nasi klienci byli – tak samo jak my – dobrze przygotowani do tego ważnego wydarzenia. Dlatego specjalnie dla nich uruchomiliśmy serwis Wolnyrynekpocztowy.pl, w którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje ułatwiające zapoznanie się z nadchodzącymi zmianami” – podkreśla Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

InPost to ogólnopolski, niezależny operator pocztowy, największy rynkowy konkurent Poczty Polskiej, który działa na rynku pocztowo-kurierskim od 2006 roku. Firma świadczy usługi w zakresie korespondencji codziennej, korespondencji masowej (mailingi, faktury), korespondencji elektronicznej (e-faktura multioperatorska) oraz obsługi przesyłek e-commerce (konfekcjonowanie i wysyłka). InPost posiada innowacyjny park maszynowy oraz wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, między innymi monitoring przesyłek zwykłych. Natomiast, wyposażenie listonoszy w urządzenia GPS daje pewność, że korespondencja została prawidłowo dostarczona.

Do końca 2013 roku InPost zamierza uruchomić 500 nowych Punktów Obsługi Klienta. Tym samym szacuje się, że w grudniu 2013 roku InPost będzie zarządzać siecią 1600 placówek, doręczając na rzecz odbiorców indywidualnych korespondencję do 750 miejscowości, a dla instytucjonalnych do 10.000.

Więcej informacji znaleźć można na: www.wolnyrynekpocztowy.pl, www.inpost.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/.

Komentarze są niedostępne.