Jedna przesiadka, cały świat w zasięgu:

2013

Airlines oferują pasażerom z Drezna wiele atrakcyjnych lotów łączonych

Startując z Drezna z tylko jedną przesiadką można znaleźć się prawie w każdym miejscu w Europie i na świecie: linie lotnicze Aeroflot, airberlin, Air France/CityJet, Germanwings, Lufthansa i Vueling czynią to możliwym. Oferują one pasażerom także w zimowym rozkładzie lotów (obowiązuje od 27 października) wiele praktycznych połączeń do metropolii i miejscowości urlopowych. Czasy oczekiwania na węzłach komunikacyjnych są z reguły krótkie a różnorodność lotów z Drezna umożliwia elastyczne zaplanowanie podróży. Możliwości połączeń znajdą Państwo na stronie internetowej Airlines i portu lotniczego w Dreźnie (www.lotnisko-drezno.pl).

Przegląd wyboru możliwych lotów łączonych (zimowy rozkład lotów 2013/14):

Lufthansa (www.lufthansa.com) łączy Drezno codziennie do 15x nonstop ze swoimi międzynarodowymi węzłami we Frankfurcie nad Menem, Monachium i Düsseldorfem. Tylko via Monachium można polecieć dalej największymi liniami lotniczymi Airline po Europie i Świecie do 124 destynacji. Z głównego węzła lotniczego we Frankfurcie Lufthansa oferuje nawet połączenia do 174 celów na całym świecie – przykładowo największym Jet’em pasażerskim, A380, do Nowego Jorku lub Pekinu. Bądź też nowym „Królem przestrzeni”, Boeingiem 747-8 do Hongkongu lub do Mexiko-City. Jeden z tych nowych super jumbo od niedawna nosi miano Wolnego Państwa Saksonii.

Córka Lufthansy Germanwings (www.germanwings.com) lata codziennie do 5x nonstop z Drezna do Kolonii/Bonn (3x) i Stuttgartu (2x). Stamtąd do dalej położonych metropolii i regionów urlopowych w Europie, na przykład do Londynu, Zurichu, Lizbony, Mediolanu (Malpensa), Neapolu i Nicei.

airberlin (www.airberlin.com) startuje do 3x dziennie do Düsseldorfu z możliwością przesiadki, np. do Abu Dhabi, Nowego Jorku (JFK), Miami, Fort Myers oraz na wysypy karaibskie. Poza tym wyspy kanaryjskie dostępne są bardzo dobrze z największym towarzystwem lotniczym Niemiec via Düsseldorf wiele razy w tygodniu.  Hiszpańska wyspa Majorka jest dostępna przez airberlin do 4x w tygodniu nonstop.

Hiszpańskie towarzystwo lotnicze Vueling (www.vueling.com) lata co tydzień do 2x nonstop z Drezna do Barcelony. Tam w planie lotów znajdują się Baleary (Ibiza, Majorka, Minorka), na wysypy kanaryjskie (Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, Teneryfa) i na ląd hiszpański (Sevilla, Málaga, Alicante, Santiago de Compostela).

Aeroflot Russian Airlines (www.aeroflot.com) lata z Drezna do 3x w tygodniu do Moskwy na nowe lotnisko Szeremietjewo-3. Stamtąd pasażerowie mogą polecić do 122 destynacji położonych na całym świecie: 36 destynacji w Rosji, 11 we Wspólnocie Niepodległych Państw, 12 w Azji, 5 na Bliskim Wschodzie, 8 w Ameryce i 49 w Europie. Aeroflot jest oficjalnym sponsorem igrzysk zimowych 2014 w Soczi.

Córka Air France CityJet (www.airfrance.com, www.cityjet.com) ląduje 4x w tygodni przybywając z Drezna do najbardziej centralnie położonych lotnisk Londynu, City Airport. Tam odbywa się wiele lotów do Dublina i Dundee. Z Londynu można zarezerwować loty łączone także do Amsterdamu, Brive, Deauville, Nantes, Paryża, Rotterdamu, Antwerpii, Luxemburga i Florencji.

Rezerwacja lotów i podróży jest możliwa we wszystkich biurach podróży, na przykład na największej drezdeńskiej giełdzie turystycznej. Tamtejsze biura podróży są otwarte codziennie od 10:00 do 19:00. Przez całą dobę można szperać w Internecie w Airlines, u organizatorów podróży i w biurach podróży online na przykład na www.lotnisko-drezno.pl.

Komentarze są niedostępne.