EURO 2012: wielkie emocje w grupach C i D w ocenie Fortuny

2012

EURO 2012: wielkie emocje w grupach C i D w ocenie Fortuny

Spośród czterech zaplanowanych na 10 i 11 czerwca spotkań EURO 2012, gracze obstawiający w kolekturach i za pośrednictwem serwisu internetowego Fortuna zakłady bukmacherskie www.efortuna.pl wybrali dwa hity. Kto okaże się zwycięzcą w meczu mistrzów świata między Hiszpanią a Włochami? Który z wielkich przegranych ostatnich MŚ w RPA wygra swój pierwszy mecz na EURO – Francja czy Anglia? Przyjrzyjmy się przewidywaniom bukmacherów.

Stadion Gdańsk Arena już 10 czerwca przywita największe znakomitości europejskiego futbolu. Zwycięzcy Mundialu FIFA 2006 – Włosi, zmierzą się z mistrzami świata turnieju FIFA RPA 2010 – Hiszpanami. Tak ważnego meczu, w tak doborowym składzie – choć jest to tylko spotkanie fazy grupowej – nie było w Polsce nigdy! Kibice wypełniający w Fortunie kupony na ten mecz liczą, że spotkanie wygrają Hiszpanie. Za takim wynikiem opowiedziało się aż 81,55% graczy. Po ostatniej przegranej w meczu towarzyskim z Rosją 0:3, na Włochów stawia tylko 2,69% klientów, zaś wynik remisowy obstawiło 15,76% typujących.

Hiszpanie są również faworytami graczy jeśli chodzi o zwycięstwo w grupie C. FORTUNA zakłady bukmacherskie www.efortuna.pl przyjęła ponad 5250 kuponów od kibiców, którzy wierzą w awans Hiszpanów z pierwszego miejsca. Stawka wynosi w tym przypadku 1,4 przy wycenie awansu Włochów na 4, Chorwatów na 6, a Irlandii na 15 PLN.

W grupie D najciekawszym według bukmacherów spotkaniem będzie pojedynek pomiędzy Anglią i Francją. Na ukraińskim stadionie w Doniecku obie drużyny spotkają się 11 czerwca o godzinie 18.00. Szanse są wyrównane. Minimalnie faworytem meczu z kursem 2,5 PLN za każdą postawioną złotówkę są piłkarze z Francji. Ich zwycięstwo obstawiło 30,59% wszystkich typujących. Na Anglików postawiła zbliżona liczba typerów (26,11%), a kurs na ich zwycięstwo to 2,75. Najwięcej osób liczy zaś na remis. Podział punktów obstawiło 43,30% grających w Fortunie.

Bukmacherzy dają równe szanse Anglii i Francji także w zakładach na to, kto zajmie 1 miejsce w grupie D. Do tej pory układają się one w proporcji 48,01% do 43,10%. Niemal nikt nie liczy zaś na wygraną Ukrainy i Szwecji. Szanse współgospodarzy mistrzostw oraz naszych północnych sąsiadów wyceniane są odpowiednio na 4,5 i 5,5 przy typach kibiców 5,81% i 3,08%.

„Emocje związane z EURO 2012 nie będą dotyczyć jedynie meczów naszej reprezentacji, ale również zmagań w innych grupach – zwłaszcza, że już w pierwszej fazie mistrzostw możemy liczyć na kilka „małych finałów”. Spotkania Hiszpanii z Włochami i Francji z Anglią w grupach C i D pokażą, która z wielkich drużyn jest w dobrej formie i ustalą wyjściową pozycję w tabelach przed kolejnymi meczami. Liczymy na grad goli i wielkie niespodzianki!” mówi Jan Štefanek, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie www.efortuna.pl.

Komentarze są niedostępne.