Ekstraklasa w Fortunie: Czy Wisła Kraków przerwie dobrą passę Legii?

2013

Aktualny lider Ekstraklasy jest obecnie na fali – Legia Warszawa w 10. kolejce odniosła ósme zwycięstwo w tym sezonie, a piąte z rzędu. W najbliższą niedzielę Wisła Kraków zmierzy się ze stołecznym liderem w ramach rozgrywek 11. kolejki. Czy zawodnicy Białej Gwiazdy będą w stanie zatrzymać rozpędzoną Legię? Typerzy Fortuny obstawiają, że to Legia będzie zwycięzcą spotkania.

W ramach 10. kolejki, piłkarze Legii Warszawa pokonali na swoim stadionie drużynę Śląska Wrocław 2:1.  Będąc na fali zwycięstw, Legia ma obecnie 24 punkty na swoim koncie. Tymczasem Wisła Kraków – po ostatnim remisie z Ruchem Chorzów 1:1 – zanotowała spadek na trzecią lokatę w tabeli (18 punktów).

Podczas ostatniego spotkania Białej Gwiazdy z Ruchem Chorzów, czołowy napastnik drużyny – Paweł Brożek – nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego. Zawodnik rozpoczął już rehabilitację, ale jego występ w nadchodzącym spotkaniu z Legią Warszawa stoi pod znakiem zapytania. Zespół stołecznej drużyny również wyjdzie w osłabionym składzie. W trakcie meczu ze Śląskiem Wrocław, pomocnik Legii – Ivica Vrdoljak – otrzymał czwartą w tym sezonie żółtą kartkę, co dyskwalifikuje go z występu w niedzielnym spotkaniu.

Zgodnie z typami graczy Fortuny, większą szansę na wygraną ma Legia Warszawa. Na zwycięstwo stołecznego klubu stawia 46,01% typerów. Z kolei na zwycięstwo Wisły Kraków w nadchodzącym meczu stawia 17,66% typujących.

fortuna_ekstraklasa2013-10

Adam Warlewski, główny bukmacher Fortuny

Komentarze są niedostępne.