Drezno świętuje i przygotowuje się do podróży

2013

Drezno świętuje i przygotowuje się do podróży: 6 Długa Noc na Lotnisku odbędzie się 23 marca • Wystąpią Loona, Christian Lais, Hot Banditoz oraz Samba-Show • Strefy promocyjne zapewnią urlopową atmosferę

 

Dwie sceny, cztery kraje i wiele gwiazd – tak zapowiada się tegoroczna Długa Noc na Lotnisku w Dreźnie. Podczas szóstej edycji tej imprezy 23 marca topowi artyści zapewnią szaleństwa na parkiecie: giganci letnich przebojów Loona i Hot Banditoz, wulkan żartu z Majorki Vollker Racho, wykonawca szlagierów Christian Lais oraz Anni Perka i Kay Christiansen. Są to następcy artystki Helene Fischer oraz mistrza wpadających w ucho melodii DJ Ötzi. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 Euro plus opłaty. Bilety można kupić we wszystkich punktach SZ, w Eventim, w informacji na lotnisku w Dreźnie a także we wszystkich innych punktach przedsprzedaży w Dreźnie. W dniu imprezy bilety kosztują 18 Euro. Dzieci do 12 lat płacą 5 Euro (plus opłaty w przedsprzedaży).

 

Loona

Ta charyzmatyczna Holenderka od lat jest najpopularniejszą europejską artystką wykonująca muzyką latynosko-popową. Od połowy lat 90-tych jak żadna inna wokalistka potrafi wspaniale przekazać pełen temperamentu hiszpański sposób życia. Ponad dziesięć milionów płyt sprzedanych na całym świecie, dwa hity na pierwszym miejscu list przebojów oraz godne podziwu 25 singli w zestawieniu Top 100 określają sukces Loony. Prawie że każdego lata jedna z jej piosenek staje się hitem budząc lub utrzymując urlopowy nastrój. „Bailando“, „Mamboleo“, „Rhythm of the Night“ i wiele innych przebojów doskonałych na każdy parkiet.

 

Christian Lais

Jest aktualną gwiazdą na niebie przebojów. Jego łagodny głos pomógł mu odnieść wiele sukcesów, m.in. utworami „Sie vergaß zu verzeih’n“ i „Die Zeit mit Dir“. Duet Christiana Laisa z Ute Freudenberg – „Auf den Dächern von Berlin“ – przez osiem tygodni zajmował pierwsze miejsce na jednej z krajowych list przebojów. Za wspólny album „Ungeteilt“ byli w 2012 r. nominowani do niemieckiej nagrody muzycznej „Echo“.

 

Hot Banditoz

Latynoską grupę popową („Veo, Veo“) tworzyły początkowo wokalistki Fernanda Brandao (2011 członek jury niemieckiej edycji „Idola“) i Gabriela Gottschalk oraz wokalista Silva Gonzales. Po rozwiązaniu grupy jej założyciele Gottschalk i Gonzales powrócili w 2011 r. na scenę z Dibą Hakimi – kandydatką w programie „Popstars“. Dla Silva Gonzalesa, którego krótko można było oglądać w reality show RTL „Ich bin ein Star – Holt mich hier raus“, lądowanie podczas Nocy na Lotnisku jest jednym z pierwszym występów po powrocie z dżungli.

 

Vollker Racho

Zimą podgrzewa atmosferę na imprezach Aprés-Ski, latem jego domem są imprezowe wyspy Baleary – Vollker Racho to już „stary wyjadacz“ w show biznesie. Takimi hitami jak „Das rote Pferd“, „Eine Insel mit zwei Bergen“ oraz „Schatzi schenk mir ein Foto!“ król szlagierów na pewno oczaruje gości Nocy na Lotnisku.

 

Inne atrakcje 6 Długiej Nocy na Lotnisku

Podczas Samba-Show prezentowanego przez Viva Brasil południowoamerykańskie tancerki i bębniarze odpalą prawdziwe fajerwerki radości życia. Drezdeński duet DJ-ów Christian Bieselt i Christoph Herrmann – znani jako Die Partypiloten – stylowo w mundurach pilotów poprowadzi imprezowy lot przez noc. Program całego show zawiera także strefy promocyjne poszczególnych krajów. Pod hasłem „Z Drezna w świat“ odwiedzający mogą poznać cele wakacyjne, do których można dotrzeć korzystając z bezpośrednich lotów z Drezna. Wspaniałości kulinarne oraz dania i napoje orzeźwiające zapewnią przyjemności dla podniebienia oraz ochłodę.

 

Dojazd i powrót, parking

Na parkingu wielopoziomowym znajdującym się w pobliżu terminalu dla gości Nocy na Lotnisku zostanie przygotowana wystarczająca liczba miejsc parkingowych. Parking na cały czas trwania imprezy kosztuje 3 Euro.

Dojazd środkami komunikacji publicznej: linia S-Bahn nr S2 z kierunku Dworzec Główny (Hauptbahnhof) przez Dworzec Drezno-Nowe Miasto (Bahnhof Dresden-Neustadt) a także linie autobusowe 77 i 80. Między godz. 23:30 a 3:00 co 30 minut będzie kursował bezpłatny autobus wahadłowy do centrum Drezna.

 

Informacje w internecie

www.flughafennacht.de

www.facebook.com/flughafennacht

 

 

Komentarze są niedostępne.