Depilacja laserowa Wrocław

2023

Wiele osób boryka się z nadmiernym owłosieniem. Istniej wiele sposobów na usunięcie niechcianych włosów jednak jaki wybrać aby skutecznie pożegnać nadmierne owłosienie i do tego najlepiej bez bólu? Doskonałym rozwiązaniem jest laserowa depilacja wybranych obszarów. Jest to skuteczny sposób z długotrwałym efektem i bezbolesny.

Mechaniczna depilacja odbywa się przy wykorzystaniu tradycyjnej golarki, pęsety, ciepłego wosku czy depilatora. To jednak generuje niedogodności o różnym stopniu natężenia bólu w zależności od indywidualnych predyspozycji i wytrzymałości.

Depilacja laserowa jest więc bezbolesną alternatywą dla depilacji mechanicznej. Polega na wykorzystaniu wiązek światła lasera, które wnikają w skórę na tyle głęboko aby zniszczyć cebulkę włosa wraz z korzeniem. Tym samym depilacja laserowa wrocław jest skutecznym sposobem na pozbycie się owłosienia na długo.

Jak wygląda zabieg?
Zanim dojdzie do zabiegu konieczna jest konsultacja, podczas której kosmetolog określa stan skóry, czy nie jest przesuszona, podrażniona lub zmieniona chorobowo. Ocenia stan owłosienia, planuje ilość i moc zabiegów a także wykonuje próbę laserową. To bardzo ważny element, dzięki któremu zabiegi dostosowane są do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego klienta.

Zabieg wykonuje się na czystą skórę. Osoba wykonująca zabieg przykłada laser do wybranych partii ciała i włącza wiązkę światła, która przenika przez skórę aż do korzenia mieszka włosa. Podczas zabiegu może być odczuwalne wrażenie lekkiego ukłucia, gdyż korzeń włosa jest unerwiony zatem dyskomfort może się pojawić. Można oczywiście zniwelować go do minimum poprzez zmianę ustawień urządzenia lub zastosowanie znieczulenia. Jednak z reguły nie jest to konieczne. Po naświetleniu całego obszaru depilacji zabieg jest zakończony. Aby pozbyć się niechcianego owłosienia na długi czas należy powtórzyć zabieg w cyklach ustalonych na pierwszym spotkaniu konsultacyjnym.

Jak często i jak długo trzeba poddawać się zabiegom depilacji laserowej?

Wspaniale byłoby pozbyć się owłosienia za jednym razem jednak nie jest to możliwe, a na to jak często i jak długo trzeba poddawać się zabiegom depilacji laserowej ma wpływ kilka kwestii.

W zależności od tego czy włosy są jasne, siwe, ciemne, cienkie czy grube dobierana jest moc lasera oraz ilość powtórzeń. Z reguły, aby całkowicie usunąć owłosienie należy założyć scenariusz 6-8 cyklicznych powtórzeń co 8-12 tygodni. W ten sposób osiągamy upragniony efekt na kilka lat.

Jakie części ciała można depilować laserowo?

Laserowe usuwanie owłosienia stwarza wiele możliwości dzięki swojej bezinwazyjności i bezbolesności. Zatem laserowa depilacji jest możliwa właściwie na każdej partii ciała. Nawet wrażliwsze miejsca takiej jak bikini, wąsik, pachy czy brwi nie są już problemem. Wśród Pań dużą popularnością cieszy się laserowa depilacja bikini lub linii stringów. Panowie korzystają chętnie z laserowej depilacji torsu i pleców.

Zatem jak się przygotować przed zaplanowaniem zabiegu depilacji? Ważne wskazówki:
1. na około 6-8 tyg. przed zabiegiem należy unikać:
– opalania i dużej ekspozycji na słońce wybranej partii ciała
– stosowanie bronzerów, samoopalaczy, preparatów przyspieszających opalanie
2. na 4 tyg. przed zabiegiem należy unikać:
– mechanicznej depilacji włosów przy użyciu pęset, depilatorów czy wosków
– kremów do depilacji, maści z wit. A, retinoidami, ksasami owocowymi czy wit. C na wybranej partii ciała

3. na 2 tyg. przed zabiegiem nie stosować:
– peelingów chemicznych, kremów do depilacji
– herbatek ziołowych do spożycia z nagietkiem, dziurawcem, leków światłouczulających, aspiryny

– nie wykonywać zdjęć RTG
Przed zabiegiem:
– przygotuj skórę aby była czysta, jeśli depilacja dotyczy twarzy nie stosuj makijażu w dniu zabiegu!

Po zabiegu

Bardzo ważna jest odpowiednia higiena skóry po zabiegu, sposób z jaki się z nią obchodzimy i na co narażamy. Staramy się zatem delikatnie ją przemywać, osuszać , stosować maści łagodzące, używać jak najbardziej naturalnych i łagodnych kosmetyków. W przypadku depilacji pach najlepiej odmówić sobie po zabiegi na kilka/kilkanaście dni stosowania dezodorantów/antyperspirantów.

Skóra po zabiegu może podrażniona, zaczerwieniona a nawet z lekkim obrzękiem przez kilka dni do 2 tyg. Dlatego taż ważne jest aby po zabiegu zastosować się do wskazówek osoby wykonującej depilację laserową.

Depilacja laserowa Wrocław

Jeśli zatem chcecie skorzystać z wygodnej i trwałej alternatywy dla mechanicznej depilacji jaką jest depilacja laserowa i szukacie odpowiedniego miejsca we Wrocławiu to koniecznie odwiedźcie Royallaser przy ul. Ruskiej. Fachowa opieka, wielu zadowolonych klientów, miła atmosfera i przyjazne ceny bardzo mile Was zaskoczą.

Komentarze są niedostępne.