Dalsze losy Hanny Gronkiewicz-Waltz oczami bukmacherów Fortuny

2013

Już 13 października odbędzie się referendum w sprawie odwołania Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. To właśnie w tym dniu o przyszłości obecnej prezydent Warszawy zadecydują stołeczni wyborcy. Gracze Fortuny, którzy typowali w zakładach na temat referendum uważają, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji Prezydenta m.st. Warszawy jest wysoce prawdopodobne.

Zgodnie z literą prawa, aby uznać ważność nadchodzącego referendum, musi wziąć w nim udział 60% wyborców, którzy byli obecni w 2010 roku (649 049 osób) w trakcie wyborów, odwoływanej obecnie, Hanny Gronkiewicz-Waltz. Minimalna liczba głosujących w tym przypadku to 389 430 wyborców. Jeżeli warunek ten zostanie spełniony, o wyniku referendum zadecyduje procentowy rozkład oddanych, ważnych głosów.

Większość graczy Fortuny (97%) typuje, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jakim zakończy się referendum w Warszawie będzie odwołanie Hanny Gronkiewicz Waltz z obecnej funkcji Prezydenta m.st. Warszawy. Jeżeli ten scenariusz się spełni, premier Donald Tusk wskaże tzw. komisarza, który będzie zarządzał stolicą do czasu wyborów samorządowych, które odbędą się jesienią 2014 roku.

 

image002 image005 fortuna_wykres_referendum1 fortuna_wykres_referendum2

Komentarze są niedostępne.