Bukmacherzy Fortuny wytypowali laureatów Nagrody Nobla

2013

Przyznanie tegorocznej Nagrody Nobla zbliża się wielkimi krokami. Choć werdykt Komitetu Noblowskiego zostanie ogłoszony w drugim tygodniu października, bukmacherzy już dziś typują zwycięzców. Najpewniejszym kandydatem w dziedzinie literatury jest według klientów Fortuny japoński pisarz Haruki Murakami. Natomiast laur za zasługi na rzecz pokoju na świecie zdaniem typujących powędruje do byłego Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Billa Clintona.

W tym roku o Pokojową Nagrodę Nobla będzie rywalizować rekordowa liczba 259 kandydatów, w tym 209 osób indywidualnych i 50 organizacji. Niekwestionowanym faworytem bukmacherów jest Bill Clinton – były Prezydent Stanów Zjednoczonych – na którego zwycięstwo stawia 30,77% typujących.

Z kolei w dziedzinie literatury w szranki staną tacy mistrzowie pióra, jak Philip Roth, Cormac McCarthy czy Haruki Murakami. Słynny japoński pisarz – sprzedający swoje powieści w milionach egzemplarzy – był uważany za poważnego kandydata do literackiego Nobla już w zeszłym roku, ale wówczas nagroda powędrowała do Chińczyka Mo Yana. W tym roku, na zwycięstwo Murakamiego stawia 73,21% graczy.

fortuna_wykres_nobel2013bfortuna_wykres_nobel2013

Komentarze są niedostępne.