Halowe Centrum zabaw z panoramą: 1 września w Porcie Lotniczym otwarcie „Playport Dresden“

2012

Dawny Terminal 2 Drezdeńskiego Portu Lotniczego rozpoczyna nowe życie: 1 września otwarty tam zostanie „Playport Dresden“, największe halowe centrum zabaw w Saksonii. Właściciele Anke i Mario Otto stworzyli na 2.000 metrów kwadratowych kolorowy, klimatyzowany świat przygód z widokiem na startujące i lądujące samoloty.

Jego atrakcje to  ściana wspinaczkowa, dziecięce kręgielnie, stoły do gry w piłkarzyki, boisko do piłki nożnej, pojazd kosmiczny, siedem przytulnie urządzonych salek urodzinowych oraz scena. Napoje i przekąski do nabycia w kawiarni Panorama-Café.

Dla rodziców urządzony został salonik z dostępem do internetu, napojami i transmisjami  sportowymi. Centrum otwarte jest codziennie i przy każdej pogodzie od godziny 10 do 19. Salki urodzinowe rezerwować można w internecie na stronie www.playport-dresden.de.

Do wyboru są następujące pomieszczenia „boisko piłkarskie“, „zamek grozy“, „końskie ranczo“, „zatoka piratów“, „komnata księżniczek“, „pokój czarów“ lub „namiot cyrkowy“. Do każdego z nich oferowany jest odpowiedni tort urodzinowy. Oferta zabaw dostosowana jest do każdej grupy wiekowej. „Poza ścianą wspinaczkową mamy strefę dla małych dzieci, a dla starszych – konsole Wii i X-Box. Bawić się u nas mogą oczywiście także dzieci niepełnosprawne“, mówi dyrektor Mario Otto.

Kalendarz imprez jest  ściśle wypełniony. Z okazji otwarcia w dniu 1-go września odbędzie się festyn rogów obfitości (wszystkie bilety już wyprzedane). Poza tym wkrótce w programie dziecięce pokazy mody, malowanie twarzy, balet dziecięcy, pokazy karate, godziny majsterkowania, wspólne  śpiewanie i Halloween-Party. Od 1-go grudnia  Święty Mikołaj codziennie otwierać będzie jedne adwentowe drzwiczki. „Gwiazdą“ wielu imprez będzie maskotka  „Porti“, zielony ufoludek. Na stronie internetowej www.playport-dresden.de znaleźć można wszystkie terminy.

Wstęp kosztuje dla dzieci od lat 4 6,90 Euro (od 1 do 3 lat: 4,90 Euro, do 1 roku – wstęp bezpłatny) a dla dorosłych (od lat 18) 3,90 Euro. Osoby niepełnosprawne płacą 2 Euro (do 50 procent inwalidztwa) lub mają bezpłatny wstęp (powyżej 50 procent inwalidztwa). Specjalny cennik obowiązuje dla klas szkolnych lub grup przedszkolnych (wymagane wcześniejsze zgłoszenie).

W „dniu babci i dziadka“ (poniedziałki) wstęp dla dziadków jest bezpłatny. Podczas dnia „Happy Hour“ (środy) dzieci bawią się za pół ceny. Poza tym od godziny 18 obowiązuje codzienna godzina „Happy Hour“.

Wizytę w Playport Dresden można połączyć z emocjonującą wycieczką po lotnisku (rezerwacja pod numerem tel.+49 351/881-3300, w weekendy -3360) lub z odwiedzeniem największej drezdeńskiej giełdy turystycznej w Terminalu. Znajdujące się tam biura podróży otwarte są codziennie, również w niedziele i święta od godz. 10 do 18.

Do Centrum zabaw Playport Dresden wygodnie dotrzeć można samochodem, koleją lub autobusem. Kierowcy skorzystać mogą z oznakowanego parkingu P4A położonego nad poziomem administracyjnym lotniska. Zryczałtowana opłata wynosi 3 Euro. Centrum zabaw Playport Dresden dzieli zaledwie kilkuminutowy spacer od stacji kolejowej „Dresden Flughafen“ (Drezno Lotnisko) w Terminalu (linia S2) oraz przystanku autobusowego „Flughafen West“ (linie 77 i 80).

 

Kontakt:

Adres  :   Playport Dresden, Flughafenstraße, 01109 Dresden

Tel.      +49 351/881-5540 oder 0351/2 13 09 11

E-mail:    info@playport-dresden.de

Internet:   www.playport-dresden.de

 

 

Krótki portret spółki Flughafen Dresden GmbH

Spółka Flughafen Dresden GmbH jest firmą-córką Holdingu Mitteldeutsche Airport

(Środkowoniemieckie Porty Lotnicze). W roku 2011 zarejestrowanych zostało 1.921.633

pasażerów i 35.087 ruchy lotnicze. W aktualnym letnim rozkładzie lotów przewidziane są loty do

35 destynacji w 12 krajach. Rozkład lotów w internecie: www.lotnisko-drezno.pl.

Komentarze są niedostępne.