Grupa Integer.pl rozszerza wpływy na amerykańskim rynku!

2012

CorreosChile partnerem dystrybucyjnym easyPack na rynkach Ameryki Południowej

Chile to jeden z 10 krajów – po Chinach, Brazylii i Rosji – z największym potencjałem wzrostu branży e-commerce[1]. Zaawansowane technologie, doskonale rozwinięta infrastruktura telekomunikacyjna oraz aktywna baza kupujących w sieci sprawiają, że chilijska branża e-commerce odnotowała w latach  2006-2011 aż 27% tempo wzrostu[2], przy średniej na poziomie 13% na globalnym rynku. Chile notuje również najwyższy w rankingu GRDI – bo aż 71% – wskaźnik internautów robiących zakupy w sieci. Wartość sprzedaży on-line na chilijskim rynku szacowana jest na niemal 750 mln dolarów rocznie, a w ciągu najbliższych pięciu lat podwoi się do 1,5 mld dolarów. Ten ogromny potencjał dostrzegła Grupa Integer.pl, która rozlokuje w Chile do 2013 roku łącznie 60 Paczkomatów InPost.

Grupa Integer.pl rozpoczęła właśnie realizację II etapu umowy z operatorem narodowym Correos de Chile. Na kontynencie amerykańskim od 2011 roku działa już 8 urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek. Do końca 2012 roku Grupa Integer.pl rozlokuje jeszcze 20 Paczkomatów, a w 2013 uruchomi kolejne 32 maszyny. Docelowo w Chile stanie kilkaset Paczkomatów InPost. Jednocześnie – po roku współpracy Grupy Integer.pl z chilijskim operatorem – CorreosChile został partnerem dystrybucyjnym easyPack na rynkach Ameryki Południowej.

„Ogromny potencjał chilijskiego rynku nie mógł być przez nas niezauważony. To doskonałe miejsce do tego, by oferować tak rewolucyjne rozwiązanie, jakim są Paczkomaty. Dla Chilijczyków kluczowe jest bowiem nie tylko to, co kupują w sieci, ale przede wszystkim wartość dodana usług e-commerce, jaką z pewnością stanowi całodobowa opcja nadawania i odbierania przesyłek. To bardzo hermetyczny rynek. Dominują na nim Falabella i Cencosud, lokalni sprzedawcy internetowi, których udziały sięgają łącznie 39%, a do tego chilijska branża e-commerce ma niezwykle dobrze rozwiniętą sieć logistyczną. Nie oznacza to jednak, że nie ma tam miejsca na nowe usługi. Dzieje się wręcz przeciwnie. Tamtejsze sklepy internetowe od dawna oferują między innymi niedostępną jeszcze w Polsce opcję odwróconej logistyki zwrotnej, do której również idealnie nadają się Paczkomaty. Nasze urządzenia doskonale wpisują się w chilijską infrastrukturę, stanowiącą bazę do wysokiego tempa wzrostu branży e-commerce” – podsumowuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Współpraca Integer.pl z chilijskim operatorem narodowym jest kontynuacją strategii biznesowej, zakładającej dynamiczną ekspansję Paczkomatów InPost na rynki zagraniczne. Chile to jeden z 11 krajów – po Estonii, Litwie, Łotwie, Rosji, Hiszpanii, Cyprze, Słowacji, Irlandii, Arabii Saudyjskiej i Australii – w którym Grupa Integer.pl udostępnia rewolucyjne urządzenia easyPack.

Jeszcze w 2012 roku – dzięki umowie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity – spółka uruchomi 300 Paczkomatów w Polsce, 375 w Wielkiej Brytanii, 200 w Rosji, 50 na Ukrainie oraz 100 w Czechach i na Słowacji. Z kolei mieszkańcy niemal wszystkich krajów europejskich będą mogli już w 2016 roku korzystać z sieci 16 tys. urządzeń do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek.

Do końca 2012 roku Grupa Integer.pl planuje przeznaczyć na rozwój usługi easyPack około 60 mlni niemal 320 mln zł w kolejnym roku. Czteroletni projekt zagranicznej ekspansji – realizowany wspólnie z PineBridge Investments – wyceniany jest na około 300 mln euro. Dzięki strategicznym inwestycjom – realizowanym na międzynarodowych rynkach – przychody Grupy Integer.pl osiągną w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie.

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.easyPack24.eu.



[1] Raport AT Kearney: http://www.atkearney.com/paper/-/asset_publisher/dVxv4Hz2h8bS/content/e-commerce-is-the-next-frontier-in-global-expansion/10192

[2] Źródło: Euromonitor http://www.atkearney.com/paper/-/asset_publisher/dVxv4Hz2h8bS/content/e-commerce-is-the-next-frontier-in-global-expansion/10192

Komentarze są niedostępne.