Kto zgarnie nagrody Emmy? Znamy typy bukmacherów!

2013

W niedzielę 23 września w Nokia Theatre w Los Angeles po raz 65 przyznane zostaną nagrody Emmy – odpowiedniki „Oscarów” świata telewizji. Największe emocje zwyczajowo powinno wzbudzić ogłoszenie wyników w kategorii „najlepszy serial dramatyczny” i „najlepszy serial komediowy” 2013 roku. Gracze Fortuna online zakłady bukmacherskie mają już swoich faworytów. Czy zgodnie z ich przewidywaniami zwyciężą „Breaking Bad” i „Współczesna Rodzina”?

Fani amerykańskich seriali z niecierpliwością czekają na uroczystą galę, podczas której poznamy zdobywców tegorocznych nagród Emmy. Za niecały tydzień, znany z serialu „Jak poznałem waszą matkę” aktor Neil Patrick Harris rozwieje wątpliwości, wyczytując nazwiska laureatów statuetek dedykowanych gwiazdom telewizyjnej rozrywki.

Wśród szóstki nominowanych seriali w kategorii „najlepszy dramat/thriller psychologiczny”, faworytem jest „Breaking Bad”, na którego sukces stawia ponad 53% obstawiających w Fortunie. Dotychczas serial ten zdobył już 7 statuetek w różnych kategoriach, w tym 3 dla najlepszego aktora. Według ekspertów i krytyków, o tytuł może również powalczyć zeszłoroczny triumfator – „Homeland”, jednak w ocenie typerów Fortuny ma on jedynie 5,73% szans. Zdecydowanie więcej gracze dają „Grze o tron”, która została wytypowana przez 34,90% odwiedzających kolektury i grających online. Nominacje otrzymały również „House of Cards”, „Downtown Abbey” oraz „Mad Men”. Jednak ten ostatni, ze względu na zwycięstwa z rzędu w latach 2008-2011, ma zdaniem typerów najmniejsze szanse.

Wykres 1: Typy graczy Fortuny na najlepszy serial dramatyczny podczas tegorocznej gali Emmy. Źródło: opracowanie własne.

W kategorii „najlepszy serial komediowy” 2013, zdecydowanym faworytem graczy Fortuny jest „Współczesna rodzina”, na którą postawiło 71,67% typerów. Produkcja ta zwyciężała w ostatnich 3 latach, jednak czy wygra po raz czwarty? Niektórzy znawcy uważają, że nie i najwyższy czas na powrót do łask jury „30 Rock”, serialu, który święcił triumfy na Emmy w latach 2007-2009. Obstawiający w Fortunie nie są jednak o tym przekonani: „30 Rock” zdobyło jedynie 3,33% głosów.

Równie wiele emocji co dwie najważniejsze kategorie produkcyjne, wzbudza tytuł „najlepszej aktorki” i „najlepszego aktora”. Wśród pań, największe szanse (92,16%) ma Clarie Danes znana z serialu „Homeland”, natomiast najczęściej typowanym przez graczy (82,95%) aktorem męskim jest wyróżniany już odtwórca głównej roli w „Breaking Bad” – Bryan Cranston.

2013-09-16_fortuna_emmy

Komentarze są niedostępne.