Festyn Rodzinny i Dzień Lotnictwa 9 czerwca

2013

Zgłoś się już teraz: Festyn Rodzinny i Dzień Lotnictwa 9 czerwca • zwiedzanie, loty, pokaz techniki, zabawa & radość • występ gwiazdy: Ella Endlich •

wstęp wolny & parking bezpłatny

 

W niedzielę 9 czerwca Port Lotniczy Drezno International zaprasza na cieszący się dużym uznaniem Festyn Rodzinny. Odbędzie się on w ramach pierwszego ogólnokrajowego Dnia Lotnictwa, w którym z inicjatywy Federalnego Stowarzyszenia Niemieckiej Komunikacji Lotniczej (BDL) wezmą udział przedsiębiorstwa i stowarzyszenia
z branży lotniczej. Od godziny 10 do 17 drezdeński port lotniczy zapewnia zabawę dla najmłodszych a także pokaz techniki, zwiedzanie, loty oraz wiele stoisk informacyjnych. Atrakcją programu będzie występ wokalistki Elli Endlich („Küss mich, halt mich, lieb mich“).

Największy w Dreźnie kompleks biur podróży, sklepy oraz punkty gastronomiczne w terminalu także będą do Państwa dyspozycji. Wstęp na imprezę jest wolny. Podczas imprezy parkowanie na parkingu wielopoziomowym jest bezpłatne.

Samolot-legenda „152“, pokaz techniki i prezentacje

Ostatni zachowany kadłub zaprojektowanego w latach 50-tych w Dreźnie pierwszego niemieckiego odrzutowca „152“ można podziwiać
w zachodnim skrzydle terminala. Ponadto wystawiony jest tam działający model samolotu „152 V4“ w skali 1:10. Straż pożarna oraz służba utrzymania zimowego prezentują swoje pojazdy i urządzenia. Będzie można podziwiać także helikopter policyjny i lekkie samoloty.

Na platformie widokowej w terminalu Pierwszy Klub Budowy Modeli Plastikowych w Dreźnie (EPMC) zaprezentuje wierną replikę dawnego Domu Hanzy w skali 1:144. Tutaj znajdą się także stosika m.in. Lufthansa Technik AG, EADS Elbe Flugzeugwerke, Niemieckie Stowarzyszenie Bezpieczeństwa Lotów, stowarzyszenie Centrum Kompetencyjne techniki lotniczej i kosmicznej Saksonia/Turyngia, sztafeta psów Policji Federalnej (godz. 12:30 i 14:30), Sieć Dresden Industriekultur,
Urząd Zdrowia w Dreźnie (temat: bezpieczeństwo w podróży), ADAC (temat: foteliki dla dzieci), przedsiębiorstwa komunikacyjne VVO, DVB i DB Regio, wewnętrzny plac zabaw Playport Dresden a także czeski Okręg Ústecký Kraj oraz Park Narodowy Böhmische Schweiz.

Zwiedzanie, loty, symulator lotów

Wycieczka mini (60 minut): Nasi przewodnicy objaśnią, co dzieje
się w terminalu i podczas odprawy samolotu. Podczas przejażdżki autobusem po przedpolu w zależności od natężenia ruchu będzie można fotografować i filmować starty i lądowania. Miejsce zbiórki: co 30 minut przy informacji lotniskowej (pierwsze zwiedzanie: godz. 10:30, ostatnie godz. 17:00). Odpłatność: 3 Euro dzieci/uczniowie do 14 lat włącznie, 5 Euro dorośli.

Zwiedzanie stacji meteorologicznej (90 minut): Wycieczka mini może zostać połączona ze zwiedzaniem stacji meteorologicznej Niemieckiej Służby Meteorologicznej. Miejsce i czas zbiórki: godz. 11, godz. 12:30, godz. 14:30 oraz godz. 16 przy informacji lotniskowej. Koszt: 5,50 Euro
i 8,50 Euro.

Samolot „August Mocny“ będzie odbywał loty widokowe nad Dreznem
i okolicami. Symulator lotów daje możliwość odbycia lotu wirtualnego. Zaleca się dokonanie wcześniejszej rezerwacji w przypadku chęci skorzystania z tych dwóch odpłatnych ofert. Rezerwacji można dokonać pod nr telefonu 0351/881-5555.

Show z muzyką i sportem

Od roku 2009 utalentowana wokalistka Ella Endlich święci triumfy na niemieckiej scenie muzycznej. Jej utwór „Küss mich, halt mich, lieb mich”, do muzyki z bajki „Trzy orzeszki dla Kopciuszka” zajął 12 miejsce na oficjalnej Media Control Single Charts i otrzymał Złotą Płytę. Dzięki programowi telewizyjnemu z Carmen Nebel i Florianem Silbereisenem Ellę Endlich poznała wielomilionowa publiczność. Podczas wielu występów na żywo artystka przekonuje słuchaczy swoim wspaniałym i wszechstronnym głosem. Występ Elli Endlich rozpoczyna się o godz. 15:30 na platformie widokowej, godzina dla łowców autografów zaczyna się o 16:30.

O godz. 10:30 na scenie wystąpi Chór Męski Wilschdorf w repertuarze znanych pieśni ludowych. Sportową rywalizację w wykonaniu SG Klotzsche będzie można podziwiać od godz. 15:00 a także samemu wziąć udział
w zmaganiach.

Wykłady i wystawa fotograficzna

Jörg Ehrlich z biura podróży „Diamir Erlebnisreisen“ uda się wraz
z publicznością w podróż w dalekie krainy (Centrum Konferencyjne).
O godz. 15 przedstawi Spitzbergen i Grenlandię („Safari z niedźwiedziami polarnymi na małym statku badawczym w Arktyce“), czemu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy fotograficznej. O godz. 16 ekspert podróżniczy opowie o Tanzanii („Szczyt szczęścia na Kilimandżaro, safari w Serengeti, relaks na Zanzibarze“).

Wiele okazji do wspólnej zabawy dla dzieci i młodzieży wewnątrz i na zewnątrz

Sprawnością i wytrwałością będzie trzeba się wykazać na torze wyścigowym Carrera, na symulatorze jazdy na desce surfingowej, na power-kajakarzu oraz przy budowie samolotów, latawców i rakiet. Sekcja piłki ręcznej SG Klotzsche przedstawi urządzenie Shootout mierzące prędkość lotu piłki. Ponadto zaplanowano występy magika, dmuchany zamek, ulicę zabaw, malowanie twarzy.

Dojazd, parking

Do Portu Lotniczego Drezno International można dojechać szybką koleją miejską S-Bahn – linia S2 z kierunku Dworca Głównego, przez Dworzec Drezno-Nowe Miasto a także autobusami 77 i 80. Na wielopoziomowym parkingu zlokalizowanym blisko terminala jest wystarczająco dużo miejsc parkingowych pod dachem. Bezpłatne bilety pozwalające na wyjazd z parkingu będą wydawane w okienkach informacji.

 

Informacje w internecie
www.dresden-airport.de/termine
www.tagderluftfahrt.de
www.playport-dresden.de
www.ellaendlich.de

Krótki portret spółki Flughafen Dresden GmbH
Spółka Flughafen Dresden GmbH jest firmą-córką Holdingu Mitteldeutsche Airport (Środkowoniemieckie Porty Lotnicze), obsługującą rocznie 1,9 miliony pasażerów.
Połączenie z autostradą A4, 3.000 położonych w pobliżu Terminalu miejsc postojowych oraz dworzec szybkiej kolei zapewniają komfortowy i pozbawiony stresu dojazd i odjazd dla regionu Saksonii, Południowej Brandenburgii, Północnych Czech i Dolnego Śląska.

Jedyny w swym rodzaju, powstały z hangaru zakładów przemysłu lotniczego Terminal charakteryzuje się krótkimi, pozbawionymi barier drogami. Łączy on pod swym dachem wszystkie wymagane dla odlotu i przylotu strefy. Poza tym mieści się tutaj największa giełda turystyczna Drezna oraz Centrum Konferencyjno-Imprezowe z widokiem na samoloty. Biuro Obsługi Klientów posiada certyfikat „ServiceQualität Deutschland, Stufe II“ (Jakość serwisu w Niemczech, II stopień).
Rozkład lotów, rezerwacja miejsc parkingowych, internetowe biuro podróży: www.lotnisko-drezno.pl

Komentarze są niedostępne.